Aktuálně

Ohlédnutí za měsícem září

Září byl měsíc plný změn. Nastal nový školní rok, přivítali jsme několik nových kamarádů, pro některé nastalo první velké odloučení od rodičů a s tím spusta nových věcí.

První týden se hlavně povídalo o zážitcích z cest a prázdnin. Opakovala se jména. Kreslilo a malovalo se. V kroužku se zpívaly písničky. Děti si s Luckou a Klárkou zatančily na písničku Měla babka čtyři jablka. S Martinou se naučily písničku Ať jsi kdo jsi, pojď si hrát. Na louce se hrálo Na lišku, v lese se lezlo po stromech, stavěly se domečky pro skřítky a hrálo se s šiškami.

Jeliož nám některé dny i trochu poprchávalo a nebo dokonce i pořádně sprchlo, zpívali jsme písničku Prší prší, zahráli jsme si na Dešťové kapky, hádaly, kdo je pod deštníkem a děti si hlavně užívaly her s vodou v pískovišti a procházení kaluží.

23. září nám nastal podzim, a tak jsme si v kroužku povídali o znacích podzimu. Zopakovali jsme si písničku o ročních dobách a pověděli si básničku o podzimu. Chladná rána jsme si zpříjemnili svačinku u ohně. A jeden den nám tak foukalo, že jsme si udělali dráčky z igelitových pytlíků. A aby nám létaly, vymyslely děti větrnou básničku: Foukej, foukej větříčku, nafoukni mi taštičku 🙂 A jak pak větřík foukal.

Na zahradě nám dozrávají jablka a hrušky a padá listí, které se dá hrabat, přemísťovat a skákat do něj. Adéla využila listí k otiskávání a lepení do koruny namalovaného stromu. Obrázky nám teď zdobí nástěnku u botiček. O hrušce jsme si zopakovali básničku s pohybem Hruška na zem padala.

Odpoledne jsme si při hrách opakovali barvy, skládaly obrázky z geometrických tvarů a nebo zkoušeli zjistit Co zmizelo?

Postupně jsme obešli všechna naše oblíbená místa po okolí a těšíme se, co nám přinese měsíc říjen.

CO NÁŠ ČEKÁ V ŘÍJNU

Sobota 13.10. – brigáda

Děkujeme všem, co pomohli.

Čtvrtek 18. 10. – Svatomichaelská slavnost. Začátek v 16:00.

Středa 24.10. – divadlo – pohádka Andělé z lesa. Začátek v 8:30.

Mohlo by se vám také líbit...