Mária Sedláková – průvodce (úterý, pátek)

Celý  můj život se nějakým způsobem děje v kulisách dětského světa. Brzy poté, co jsem absolvovala dřevařskou fakultu na VŠLD ve Zvolenu na Slovensku, odkud pocházím, se naše rodina postupně rozrostla o šest dětí. Během let na MD jsem si doplnila vzdělání na pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a v kurzu Respektovat a být respektován pod vedením manželů Kopřivových. Než jsem začala pracovat jako průvodkyně v DLK Hájenka, několik let jsem působila jako lektorka školních programů v jihlavských ZŠ. 

Role ‚průvodce‘ je mi zřejmě souzena, kromě „průvodcování“ na Hájence se v době letních prázdnin věnuji provázení v historických krovech kostela sv. Jakuba v Jihlavě. Je mi velkou radostí a inspirací, že můžu ujít spolu s dětmi ten kousek jejich cesty, vzájemně nás to hodně obohacuje. A stále znovu si uvědomuji, že mne děti učí tomu, na co my dospělí občas zapomínáme: umění žasnout nad malými i velkými zázraky, kterých jsme denně svědky.

Marie Holubová – průvodce (čtvrtek, pátek)

Narodila jsem se jako šesté dítě do milující rodiny. Mé dětství bylo plné smíchu a radosti ze života. Měla jsem kolem sebe vždy spousty lidí, kteří mne učili lásce k ostatním a přírodě. Byla jsem nejmladší článek v naší rodině do mých sedmi let, kdy se mi narodila první neteř, zprvu jsem z té změny nebyla nadšená, ale záhy jsem pocítila radost, že se můžu konečně také o někoho starat a cítit se potřebně. Po čase se naše rodina rozrostla ještě více a nyní jsem pyšnou osminásobnou tetou. Od té doby jsem byla často „hlídací tetou“ nejen pro svou rodinu, ale i pro své blízké přátele. Ve svém dospívání jsem začala jezdit jako vedoucí na skautské tábory a tábory jihlavských havířů, kde jsem své zkušenosti zúročila. Po mém absolvování pedagogické fakulty bakalářského stupně s obory Český jazyk a Hudební výchova se zaměřením na vzdělání jsem si své vzdělání doplnila kurzem Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Praxi jsem získala z externího hlídání dětí, péči o dítě pro soukromou osobu a také jako animátor na školách v přírodě.

Když se mi naskytla příležitost doprovázet děti v Hájence, neváhala jsem ji přijmout. Těším se na vzájemné obohacení a společný čas.

Pavlína Tichá – průvodce (pondělí, středa, čtvrtek)

Několik let jsem se podílela na vedení skautského oddílu a pořádání táborů pro děti, odkud mě to nasměrovalo až na pedagogickou fakultu do Brna, kde jsem vystudovala předškolní pedagogiku na Masarykově univerzitě. Rok a čtvrt jsem pracovala ve státní školce a další část roku strávila na farmách a jako aupair ve Švýcarsku a na Islandu, což spojilo moji zálibu k cestování, zvířatům a dětem. Ve volném čase ráda hraju na kytaru, ukulele nebo klávesy, vařím, vyšívám, čtu a výletuju.

Na Hájenku mě z rodné jižní Moravy přivedla touha pracovat v lesní školce, kde budeme s dětmi obklopeni přírodou a budeme tam jako doma. Což pro mě Hájenka splňuje již pátým rokem 🙂

Kristýna Buštová – průvodce (pondělí, úterý, středa)

Jako malá jsem měla dva pracovní sny, buď být v kravíně a prosazovat, aby telátka byla se svými matkami nebo pracovat s dětmi ve školce. První sen se mi možná někdy splní, cestu do zemědělství mám otevřenou díky vystudovanému Ekologickému zemědělství a druhý sen se mi plní teď. S dětmi různého věku jsem pracovala už od základní školy, role hlídačky byla mojí první brigádou. Několik let jsem vedla farní tábory, posledních šest let jsem pracovala na základní škole jako asistentka pedagoga a vychovatelka v družině.

Na Hájence se mi líbí rodinná atmosféra a to, že děti mají možnost objevovat reálný svět na čerstvém vzduchu. Je krásné pozorovat, jak se děti každý den o kousek posunou a něco nového se naučí, objeví.

Martina Janečková – ředitelka, koordinátorka, zastupující průvodce