HLEDÁME NOVÉ MÍSTO PŮSOBENÍ

Jelikož se chystá rekonstrukce hájenky, hledáme nové místo působení, kde bychom mohli zahájit nový školní rok (září 2023).  Pokud víte o nějakém pozemku, zahradě, chatičce, která nemá využití a nachází se blízko přírody, budeme moc rádi za informace.

Dětský lesní klub Hájenka nemá od září 2023 kde být. Hledá nové zázemí a prosí veřejnost o pomoc | MojeJihlava.cz

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Nový školní rok s sebou nese spoustu malých změn. Pro některé nově nastupující děti jde o první pobyt mimo rodinu bez rodičů. Věříme, že odloučení všichni dobře zvládnou a brzy si najdou děti kamarády s kterými budou moci objevovat, tvořit a hrát si. Září je však i změnou pro zůstávající děti, z kterých už najednou nejsou ti „malí“, ale stávají se velkými mazáky. Věříme, že i oni si najdou své místo ve skupině a budou novým dětem i průvodcům pomocníky.

Od čtvrtka 15 .9. opět otvíráme i Klubík pro rodiče s dětmi. Na viděnou se, pro změnu, těší Martina.

Po roční pauze jsme opět uspořádali, pro rodiče a děti docházející do DLK Hájenka, Masopustní slavnost. Tentokrát s krátkou obchůzkou sousedů 🙂

Starý rok se blíží ke konci. Děkujeme Všem za přízeň a těšíme se na, snad veselejší, rok 2021.

Prázdniny utekly jako voda a za dveřmi je nový školní rok. Těšíme se na staré známé i na na nové přátelé. A ti, co mají ještě děti malé, se mohou opět těšit na Klubík pro rodiče s dětmi, který začne 12. 9. 2019.

Nakupujte na internetu přes GIVT.CZ a podpořte naši činnost

vanoce-grafika

GIVT je internetový projekt, který umožňuje přímou podporu neziskových organizací.  Z každého vašeho nákupu jde předem dané procento přímo na účet zvolené neziskové organizace!

Na Givtu najdete přes 970 nejznámějších e-shopů, mezi kterými nechybí Mall, Zoot, eBay nebo Aliexpress a mnoho dalších, takže si určitě vyberete. Vzpomeňte si na nás při vánočních nákupech a uděláte tím dvojitou radost!

 

Jak podpora přes GIVT funguje:

1. Chci si nakoupit zboží na internetu a před svým nákupem navštívím portál www.givt.cz.

2. Zde si jednoduše vyberu e-shop, na kterém se chystám nakoupit a zvolím, že chci svým nákupem podpořit Děti a stromy, zřizovatel Dětského lesního klubu Hájenka. Kliknu na tlačítko „zahájit nákup“.

3. Na e-shopu nakoupím, jak jsem zvyklý/á a zaplatím stejnou částku jako obvykle. Určité procento z této sumy ale tentokrát přispěji na provoz DLK Hájenka – zřizovatel Děti a stromy,z.s.Důležité je, že jako zákazník neplatím nic navíc a pro neziskovou organizaci je celá spolupráce úplně bezplatná a nezávazná.

Můžete si také stáhnout Pomocníka do prohlížeče (https://givt.cz/ziskat-pomocnika). Ten vám při návštěvě zapojených e-shopů připomene, že svým nákupem můžete pomáhat. Nakupovat se dá i zcela bez registrace.

Více informací najdete na https://givt.cz/

Nový školní rok se blíží mílovými kroky a my se moc těšíme na staré i nové známé.

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 se též těšíme na rodiče s dětmi v klubíku.

Přijďte podpořit Hájenku a užijte si krásné sobotní odpoledne 🙂 Na viděnou se těšíme v sobotu 17.6. od 14 h. na zahradě hájenky.

18765628_654982758028037_2243906956570790957_n

Příští týden se těšíme na setkání s novými zájemci o docházku do DLK Hájenka.

týden otevř. d. 2017

V neděli 23. 4. pořádáme akci ke Dni Země. Přijďte objevit svět lesních skřítků 🙂

skritkove_lesa_web

Všechny místa na příměstské tábory jsou nyní plně obsazená. Pokud by jste měli zájem, napište e-mail a budeme Vás evidovat jako náhradníky.

Přejeme krásné vánoční svátky a rok 2017 plný nezapomenutelných zážitků.

anděl

1. 9. se blíží mílovými kroky a my se těšíme na nově příchozí a staré známé.

Od příštího týdne bude opět fungovat i Klub pro rodiče s dětmi. Den a čas zůstává = čtvrtek od 9:00 do 11:00.

Přejeme krásné letní dny a děkujeme všem za přízeň a podporu.

Děti teď čekají Indiánské příměstské tábory a školní rok zahájíme 1.září.

Přijďte a přispějte na chod Hájenky.

hajenka-benefice_TISK

Den Země ve světě pohádek.

Těšíme se na viděnou.

z_pohadky_do_pohadky-1-m-vz

PŘIJĎTE SE ZA NÁMI PODÍVAT 🙂

Týden otevřených dveří (4. – 8. 4.) spojený se zápisem na rok 2016/2017.

Hajenka_tod_2016

KLUB PRO RODIČE S DĚTMI (od 1,5 roku)

Program je vždy spojený s pohybovými aktivitami, říkadly, poznáním přírody, posezením u ohně, tvořením a malou vycházkou do okolí. Těšíme se na Vás a Vaše děti.

Benefice_13_75_

Vyzkoušejte si Hájenku nanečisto

Přijďte se s dětmi podívat, jak probíhá běžný den v lesní mateřské školce. Domluvte si zkušební den zdarma. Těšíme se na Vás.

leták volná místa

cesta_objevitelu

ctyri_dohody-page-001tabor-hajenka2015

labyrint_smyslu

hajenka

Místo na slunci – odpoledne pro rodiče s dětmi a den otevřených

Výstava se uskuteční v době konání Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (24. – 29. října) ve foyer divadla DIOD.  Po skončení festivalu zůstanou fotografie na stejném místě k prohlédnutí ještě přibližně měsíc.  Tímto všechny srdečně zveme na výstavu dokumentující všední dny a slavnosti Dětského lesního klubu Hájenka a také přidáváme pozvání na originální inscenace a další aktivity divadla DIOD ( Tyršova 12, Jihlava)

Kurz první pomoci se záchranářem Zdeňkem Veselým

úterý 29.10. se na Hájence uskuteční od 16:30 Kurz první pomoci se záchranářem Zdeňkem Veselým (v délce cca 2h). Kurz bude velmi informačně nabitý, přesto podaný zábavnou formou. Vstupné bude dobrovolné. Tato akce je plánována bez dětstkých účastníků.
Na Hájence bude viset papír, na který se můžete v případě zájmu o kurz zapsat.

Vyzkoušejte si Hájenku nanečisto

Přijďte se s dětmi podívat, jak probíhá běžný den v lesní mateřské školce. Domluvte si zkušební den zdarma.

leták volná místa

Zápis dětí k docházce ve školním roce 2013/2014 je průběžný až do zaplnění kapacity klubu. Více informací naleznete zde.


Jak odpovídali rodiče na otázku „Co se vám na Hájence líbí?“

„Přátelská atmosféra, kdykoli tam přijdu, cítím se příjemně, skvělé je, že mohu být jako rodič přítomna (ve státní školce rodiče často nepřestoupí dveře za šatnami). Děti nejsou nuceni, neustále okřikováni, udržováni rivalitou a odměnami. Děti jsou venku – dělání ohňů, válení se v trávě, běhání po lese – kolik dětí takový luxus ve školce má? – na druhou stranu už se těšíme na jaro – jsem ráda, že mrznutí venku není za každou cenu. Jasmínka inspirovaná školkou si doma často zpívá, hrajeme divadlo a děláme nejrůznější „rituály“. “

„Lepší školku bychom nenašli, jsme rádi, že existuje.“

„Pobyt venku, přístup k dětem, rozvíjení dětské fantazie (pohádky, lesní skřítci apod.), program jako stavění domečku v lese, skákání z balíků apod., zapojení dětí do pracovních aktivit, možnost strávit odpoledne ve školce i s mladším sourozencem, strava, slavnost“

„Pestrost programu.“
„Vstřícnost, možnost individuální domluvy, možnost být přítomna s dětmi .“
„Cítíme se tam jako doma. Spoluutváření, přístup k dětem, blízkost k přírodě, skoro všichni se znají…“
„Hájenka se nám líbí celá:-)) a lidé okolo ní také.“

„Líbí se nám již ten nápad a odvaha otevřít takovouto školku. Okolí Hájenky je krásné a prostě pro nás je nejdůležitější to, že syn je spokojený. Nikdy nezaváhá a vždy odpovídá ANO, když se ho zeptáme, zda se do školky těší. Bydlíme v bytě bez zahrady, takže je pro nás velké plus, že může být syn na čerstvém vzduchu a pořádně se vyběhat :) . A to, že se mohou do programu zapojit i rodiče a třeba se jen odpoledne chvilku zdržet a pohrát si společně s dítkem ve školce je moc fajn.“

„Úžasné prostředí – les, zahrada. Pedagogové – jak se chovají k dětem a jak s nimi pracují. Možnost setkávat se z jinými rodiči. Akce, které Hájenka pořádá.“
„Hájenka jako objekt, Hájenka jako školka, Hájenka jako spolek příjemných a sympatických lidí. Předčilo to všechna naše očekávání, Johanka je ze školky tak nadšená, že by nám bylo moc líto ji odsud odtrhnout. Je krásný, že jsou děti často venku a učí se za hry a hlavně v souladu s přírodou. Všechny pedagožky mají náš obdiv a Johančinu lásku, to je snad to nejlepší zrcadlo…“
„Prostředí, ve kterém Hájenka působí. Využívání přírodních prostředků při aktivitách, budování vztahu k okolnímu světu, přírodě. Respektující přístup pedagogů.“
„Líbí se mi, že děti ve školce tráví čas aktivně a na čerstvém vzduchu.“