Pedagogický tým

Marie Holubová – průvodce světem dětí

Narodila jsem se jako šesté dítě do milující rodiny. Mé dětství bylo plné smíchu a radosti ze života. Měla jsem kolem sebe vždy spousty lidí, kteří mne učili lásce k ostatním a přírodě. Byla jsem nejmladší článek v naší rodině do mých sedmi let, kdy se mi narodila první neteř, zprvu jsem z té změny nebyla nadšená, ale záhy jsem pocítila radost, že se můžu konečně také o někoho starat a cítit se potřebně. Po čase se naše rodina rozrostla ještě více a nyní jsem pyšnou osminásobnou tetou. Od té doby jsem byla často „hlídací tetou“ nejen pro svou rodinu, ale i pro své blízké přátele. Ve svém dospívání jsem začala jezdit jako vedoucí na skautské tábory a tábory jihlavských havířů, kde jsem své zkušenosti zúročila.

Po mém absolvování pedagogické fakulty bakalářského stupně s obory Český jazyk a Hudební výchova se zaměřením na vzdělání jsem si své vzdělání doplnila kurzem Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Praxi jsem získala z externího hlídání dětí, péči o dítě pro soukromou osobu a také jako animátor na školách v přírodě.

Když se mi naskytla příležitost doprovázet děti v Hájence, neváhala jsem ji přijmout. Těším se na vzájemné obohacení a společný čas.

Pavlína Tichá -průvodce světem dětí

Několik let jsem se podílela na vedení skautského oddílu a pořádání táborů pro děti, odkud mě to nasměrovalo až na pedagogickou fakultu do Brna, kde jsem vystudovala předškolní pedagogiku na Masarykově univerzitě. Rok a čtvrt jsem pracovala ve státní školce a další část roku strávila na farmách a částečným „aupairováním“ ve Švýcarsku a na Islandu, což spojilo moji zálibu k cestování, zvířatům a dětem.
Do Hájenky ve Zborné mě z jižní Moravy přivedla touha pracovat v lesní školce, kde budeme s dětmi obklopeni přírodou a budeme tam jako doma. Tam, kde nám okolí nabídne spoustu možností na zkoumání světa kolem nás a to i těch nejmenších detailů, kterých si všimnou jenom dětské oči.

Eliška Peřinová – průvodce světem dětí

Jsem studentkou sociologie na FSV UK v Praze, navázala jsem tím na střední zdravotnickou školu. Oba obory mají velmi blízko k lidem, z čehož vyplývá, že i já. Co mi paměť sahá, trávím začátek léta na dětském táboře, nejdříve jako dětský účastník a pak jako instruktor a poťouchlá duše vymýšlející program. Vlastně už tam jezdím jako domů spíš než na návštěvu. Poslední roky je mou oblibou pořádání akcí všeho druhu, od svateb po narozeninové oslavy ratolestí mých kamarádek. Vyrůstala jsem na malé vesnici a s rodiči jezdila často na výlety, možná právě to ve mně zanechalo lásku k lesům a loukám, a právě proto utíkám z Prahy neustále domů na Vysočinu. Ve volném čase ráda čtu a trávím čas v přírodě ať už na hřbetu koně, nebo pěškobusem se psím přítelem po boku. Také učím první pomoc a ráda si vymýšlím příběhy.

Romana Konvalinková

Rozvržení průvodců/učitelů v týdnu:

                      průvodci  
pondělí Eliška Peřinová Pavlína Tichá
úterý Eliška Peřinová Romana Konvalinková
středa Marie Holubová Pavlína Tichá
čtvrtek Marie Holubová Pavlína Tichá
pátek Marie Holubová Romana Konvalinková