Pedagogický tým

Martina Janečková – ředitelka DLK Hájenka, průvodce, komunikace s rodiči, administrativa

exkurze kozí farmaKdyž si vzpomenu na své dětství, vybaví se mi louky, pole, lesy a zahrada. Pocházím z malé vesnice a přírodu jsem měla jako dítě stále kolem sebe. I když jsem se časem od ní občas vzdálila, vždy byla a je místem, kam se ráda vracím.

Po základní škole jsem si nebyla zcela jistá tím, co chci v životě dělat. Časem jsem však svou cestu našla a v roce 2003 jsem nastoupila na Vyšší pedagogickou školu ve Svatém Janě pod Skalou. Díky praxi jsem měla možnost poznat, jak to chodí v mateřské škole, na 1. stupni ZŠ, ve školní družině, dětském domově či ve speciální mateřské škole.
Než jsem se dostala do DLK Hájenka měla jsem možnost vyzkoušet si státní školství i soukromou školku, prožít rok na univerzitě  Marburg v Německu. Při plánování studijního pobytu jsem zjišťovala i informace o „lesních školkách“ a jelikož se jedna (Marburger Waldkindergarten) v blízkosti města nachází, domluvila jsem se s hlavní vedoucí Inken Kohl a školku jeden den v týdnu, po dobu jednoho roku, navštěvovala. Pobyt ve školce mě nadchl a ani by mě nenapadlo, že se mi může splnit to, že jednou budu v jedné takové pracovat.

 

Jitka Hladká –  průvodce dětí světem – momentálně na mateřské 🙂

Lucie Petříková – průvodce dětí světem

P1140728 (1)

 Narodila jsem se v Kutné Hoře a od malička mám ráda přírodu, zvířata a život, který je jimi naplněný. Pravidelně jsme s rodiči jezdili na chalupu a do lesů, nejprve do Železných hor, později do nížin v okolí Kutné Hory. Radost z pestrosti, živosti a tvořivosti mi zůstala dodnes.

 Vystudovala jsem v Praze na FF UK magisterský obor Pedagogika, věnovala se hlídání dětí přímo v rodinách i v dětském koutku, jezdila na dětské tábory jako vedoucí a pracovala v česko-anglické školce. Možnost skloubit práci s dětmi, přírodu, živelnost a respektující přístup byla klíčová pro mé rozhodnutí pracovat v Hájence.

Líba Chocholová – průvodce světem dětí

 

 

 

 

 

 

 

 

Mária Sedláková – průvodce světem dětí

Celým mým životem mě provázely děti -nejdřív vrstevníci – pak celkem brzy a celkem dlouho moje vlastní děti – a teď, když už pomalu odrůstají i ony, je pro mne radostí trávit svůj čas s dalšími malými lidmi, DOPROVÁZET je na jejich cestě jejich dětstvím a smět být u toho, jak objevují všechno to krásné a fascinující kolem nás. To, že se tak děje v tak nádherném koutku světa, jako je právě Hájenka ve Zborné, je „bonus navíc“. Těším se na všechno, co spolu s dětmi zažijeme, jak a čím vším se navzájem budeme inspirovat. Baví mne být s dětmi, učit se od nich dívat se na svět, na přírodu kolem nás novým, nesamozřejmým pohledem, učit se vidět věci, které děti vidí a vnímají mnohem jasněji, než je mnohdy vidíme my, dospěláci, kteří už někdy zapomínají žasnout ..

 

 

 

 Adéla Špaková – průvodce světem dětí

 

Rozvržení průvodců/učitelů v týdnu:

                      průvodci  
pondělí Martina Janečková Mária Sedláková
úterý Martina Janečková Adéla Špaková
středa Lucie Petříková Líba Chocholová
čtvrtek Lucie Petříková Líba Chocholová
pátek Lucie Petříková Mária Sedláková