Pedagogický tým

Marie Holubová – průvodce světem dětí

Narodila jsem se jako šesté dítě do milující rodiny. Mé dětství bylo plné smíchu a radosti ze života. Měla jsem kolem sebe vždy spousty lidí, kteří mne učili lásce k ostatním a přírodě. Byla jsem nejmladší článek v naší rodině do mých sedmi let, kdy se mi narodila první neteř, zprvu jsem z té změny nebyla nadšená, ale záhy jsem pocítila radost, že se můžu konečně také o někoho starat a cítit se potřebně. Po čase se naše rodina rozrostla ještě více a nyní jsem pyšnou osminásobnou tetou. Od té doby jsem byla často „hlídací tetou“ nejen pro svou rodinu, ale i pro své blízké přátele. Ve svém dospívání jsem začala jezdit jako vedoucí na skautské tábory a tábory jihlavských havířů, kde jsem své zkušenosti zúročila.

Po mém absolvování pedagogické fakulty bakalářského stupně s obory Český jazyk a Hudební výchova se zaměřením na vzdělání jsem si své vzdělání doplnila kurzem Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Praxi jsem získala z externího hlídání dětí, péči o dítě pro soukromou osobu a také jako animátor na školách v přírodě.

Když se mi naskytla příležitost doprovázet děti v Hájence, neváhala jsem ji přijmout. Těším se na vzájemné obohacení a společný čas.

Pavlína Tichá -průvodce světem dětí

Několik let jsem se podílela na vedení skautského oddílu a pořádání táborů pro děti, odkud mě to nasměrovalo až na pedagogickou fakultu do Brna, kde jsem vystudovala předškolní pedagogiku na Masarykově univerzitě. Rok a čtvrt jsem pracovala ve státní školce a další část roku strávila na farmách a částečným „aupairováním“ ve Švýcarsku a na Islandu, což spojilo moji zálibu k cestování, zvířatům a dětem.
Do Hájenky ve Zborné mě z jižní Moravy přivedla touha pracovat v lesní školce, kde budeme s dětmi obklopeni přírodou a budeme tam jako doma. Tam, kde nám okolí nabídne spoustu možností na zkoumání světa kolem nás a to i těch nejmenších detailů, kterých si všimnou jenom dětské oči.

Romana Konvalinková

Mária Sedláková

Rozvržení průvodců/učitelů v týdnu:

                      průvodci  
pondělí Marie Holubová Pavlína Tichá
úterý Mária Sedláková Romana Konvalinková
středa Pavlína Tichá Romana Konvalinková
čtvrtek Marie Holubová Pavlína Tichá
pátek Marie Holubová Mária Sedláková