Pedagogický tým

Martina Janečková – ředitelka DLK Hájenka, průvodce, komunikace s rodiči, administrativa

exkurze kozí farmaKdyž si vzpomenu na své dětství, vybaví se mi louky, pole, lesy a zahrada. Pocházím z malé vesnice a přírodu jsem měla jako dítě stále kolem sebe. I když jsem se časem od ní občas vzdálila, vždy byla a je místem, kam se ráda vracím.

Po základní škole jsem si nebyla zcela jistá tím, co chci v životě dělat. Časem jsem však svou cestu našla a v roce 2003 jsem nastoupila na Vyšší pedagogickou školu ve Svatém Janě pod Skalou. Díky praxi jsem měla možnost poznat, jak to chodí v mateřské škole, na 1. stupni ZŠ, ve školní družině, dětském domově či ve speciální mateřské škole.
Než jsem se dostala do DLK Hájenka měla jsem možnost vyzkoušet si státní školství i soukromou školku, prožít rok na univerzitě  Marburg v Německu a vyzkoušet si život v Londýně. Život je plný zajímavých věcí a tak se těším, co přinesou další roky 🙂

Líba Chocholová – průvodce světem dětí

Mária Sedláková – průvodce světem dětí

Celým mým životem mě provázely děti -nejdřív vrstevníci – pak celkem brzy a celkem dlouho moje vlastní děti – a teď, když už pomalu odrůstají i ony, je pro mne radostí trávit svůj čas s dalšími malými lidmi, DOPROVÁZET je na jejich cestě jejich dětstvím a smět být u toho, jak objevují všechno to krásné a fascinující kolem nás. To, že se tak děje v tak nádherném koutku světa, jako je právě Hájenka ve Zborné, je „bonus navíc“. Těším se na všechno, co spolu s dětmi zažijeme, jak a čím vším se navzájem budeme inspirovat. Baví mne být s dětmi, učit se od nich dívat se na svět, na přírodu kolem nás novým, nesamozřejmým pohledem, učit se vidět věci, které děti vidí a vnímají mnohem jasněji, než je mnohdy vidíme my, dospěláci, kteří už někdy zapomínají žasnout ..

Marie Holubová – průvodce světem dětí

Narodila jsem se jako šesté dítě do milující rodiny. Mé dětství bylo plné smíchu a radosti ze života. Měla jsem kolem sebe vždy spousty lidí, kteří mne učili lásce k ostatním a přírodě. Byla jsem nejmladší článek v naší rodině do mých sedmi let, kdy se mi narodila první neteř, zprvu jsem z té změny nebyla nadšená, ale záhy jsem pocítila radost, že se můžu konečně také o někoho starat a cítit se potřebně. Po čase se naše rodina rozrostla ještě více a nyní jsem pyšnou osminásobnou tetou. Od té doby jsem byla často „hlídací tetou“ nejen pro svou rodinu, ale i pro své blízké přátele. Ve svém dospívání jsem začala jezdit jako vedoucí na skautské tábory a tábory jihlavských havířů, kde jsem své zkušenosti zúročila.

Po mém absolvování pedagogické fakulty bakalářského stupně s obory Český jazyk a Hudební výchova se zaměřením na vzdělání jsem si své vzdělání doplnila kurzem Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Praxi jsem získala z externího hlídání dětí, péči o dítě pro soukromou osobu a také jako animátor na školách v přírodě.

Když se mi naskytla příležitost doprovázet děti v Hájence, neváhala jsem ji přijmout. Těším se na vzájemné obohacení a společný čas.

Pavlína Tichá –průvodce světem dětí

Několik let jsem se podílela na vedení skautského oddílu a pořádání táborů pro děti, odkud mě to nasměrovalo až na pedagogickou fakultu do Brna, kde jsem vystudovala předškolní pedagogiku na Masarykově univerzitě. Rok a čtvrt jsem pracovala ve státní školce a další část roku strávila na farmách a částečným „aupairováním“ ve Švýcarsku a na Islandu, což spojilo moji zálibu k cestování, zvířatům a dětem.
Do Hájenky ve Zborné mě z jižní Moravy přivedla touha pracovat v lesní školce, kde budeme s dětmi obklopeni přírodou a budeme tam jako doma. Tam, kde nám okolí nabídne spoustu možností na zkoumání světa kolem nás a to i těch nejmenších detailů, kterých si všimnou jenom dětské oči.

Rozvržení průvodců/učitelů v týdnu:

                      průvodci  
pondělí Líba Chocholová Pavlína Tichá
úterý Mária Sedláková Pavlína Tichá
středa Mária Sedláková Pavlína Tichá
čtvrtek Martina Janečková Marie Holubová
pátek Martina Janečková Marie Holubová